РІЧНИЙ ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ

 

 

З В І Т

керівника закладу дошкільної освіти

перед  педагогічним колективом, батьками та громадськістю

за 2022-2023н.р.

З метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління начальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача, щорічно проводиться звіт з питань статутної діяльності закладу. Звіт керівника здійснюється на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 5 розпочав функціонування у 1983 році. Групові приміщення закладу забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Для занять дітей створено вс іумови, обладнані спеціальні приміщення:

  • музична, спортивна зали;
  • кабінет практичного психолога;
  • методичний кабінет, медичний блок, фізіотерапевтичний кабінет;
  • прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;
  • спортивний майданчик;
  • плавальний басейн.

В своїй роботі коллектив керується Законами України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад», Статутом закладу, наказами та інструкціями Міністерства освіти і науки України, іншими нормативно-правовими документами.

Протягом навчального року в дошкільному навчальному закладі функціонувало 9 вікових груп: 2 групи раннього віку; 6 дошкільних груп, 1 спеціальна група для дітей з ООП.

Загальна наповнюваність групп дошкільного закладу не перевищувала норму, передбачену нормативними документами. На даний час списковий склад закладу становить 142 дитини, проте 34 дитини вибувають у перший клас ЗЗСО, 2 дітей будуть переведені у логопедичні групи ЗДО №7.

В зв’язку з воєнним станом, наш заклад є черговим для дітей, що відвідували ЗДО №2, 3 по мікрорайону Будівельників. За цей період до закладу було зараховано 2 дітей з числа ВПО. В процесі роботи з дітьми велика увага приділяється адаптації вихованців до умов нового закладу, до нового колективу, до життя в умовах воєнного стану.

У жовтні-листопаді 2022 року були проведені ремонтні роботи по облаштуванню найпростішого укриття: бетонування підлоги, облаштування другого входу, встановлення туалетних кабінок та умивальників, монтаж світлодіодних світильників та аварійного освітлення на всіх входах і виходах в укритті. Також був придбаний та підключений генератор на випадок відключення електропостачання у ЗДО. Своїми силами працівники закладу здійснили внутрішні малярні роботи, підготували підвальне приміщення для перебування у ньому учасників освітнього процесу під час повітряних тривог

Освітній процес у дошкільному закладі забезпечували 68 працівників (разом із сумісниками і декретчиками): 39 обслуговуючого персоналу, 3 медичних працівників, 2 службовців, 290 педагогів (з них – 1 директор, 1 вихователь-методист, 1 вчитель-дефектолог, 2 керівників музичних, 1 практичний психолог, 2 інструктори з фізкультури, 21 вихователь).

Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та проходять атестацію відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників. В 2022-2023 навчальному році проатестовано 4 педагогів (2 – підвищили кваліфікаційні категорії, 2 – підтвердили раніше присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічне звання «вихователь-методист»), курси підвищення кваліфікації пройшли 3 педагогів.

Приорітетними напрямами роботи колективу у 2022-2023 навчальному році були:

–  Виховання почуття патріотизму у дошкільників засобами української художньої літератури.

 – Формування розуміння цінності власного життя та його захисту, виховувати бажання вести  здоровий спосіб життя.

– Соціалізація дітей з ООП, з врахуванням  індивідуальних особливостей вихованців.

 

            Педагоги закладу протягом навчального року поглиблено вивчали передбачені проблемні питання і річні завдання виконали на задовільному рівні.

            Активне та систематичне впровадження оздоровчих технологій в освітній процес, дотримання карантинних заходів дозволило забезпечити належний стан здоров’я вихованців, моніторинг якого постійно здійснює медична служба.

            Випадків харчових токсикоінфекцій протягом року не спостерігалось. Випадків ентеробіозу не виявлено, що свідчить про належні санітарно-гігієнічні умови в дошкільному закладі та у сім’ях вихованців.

            Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу не зафіксовано.

            Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних закладах. З 01.01.2022 року харчування вихованців здійснюється відповідно до нових Норм харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених Постановою КМУ від 24.03.2021. №305. Меню, розроблене згідно нових норм харчування, складається зі страв, що мають низький вміст цукру та солі, зменшена кількість борошняних виробів, збільшено вживання овочів та фруктів.

Вся продукція, що поступає на харчоблок сертифікована, має якісні та ветеринарні посвідчення. Норми споживання основних продуктів на одну дитину виконуються. Створені умови для організації безлактозного та безглютенового харчування Найважливішою умовою правильної організації харчування є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються установлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень від Держпродспоживслужби.

Для ведення роботи щодо забезпечення прав дитини в закладі наказом керівника призначено громадського інспектора – Кот І.В., практичного психолога. Щорічно громадський інспектор звітує про наявність у дошкільному навчальному  закладі дітей різних пільгових категорій, дітей, що знаходяться в складних життєвих обставинах та про роботу проведену з дітьми зазначених категорій. У практичного психолога створено банк даних дітей пільгових категорій. У 2022-2023 н.р, громадський інспектор Кот І.В. здійснювала психологічний супровід двох наших вихованців.

З урахуванням специфіки міста – розташуванням поблизу діючих об’єктів підвищеної небезпеки — АЕС, належна увага приділяється організації роботи з персоналом та вихованцями з Цивільного захисту, із забезпечення готовності сил і засобів до дій у надзвичайних сигуаціях. За результатами перевірок, проведених фахівцями НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненськоїобласті та ГУ ДСНС України у Рівненськійобласті робота з питань ЦЗ ведеться на належному рівні. У квітні 2022 року були проведені тренування з учасниками освітнього процесу на випадок виникнення радіаційної та пожежної безпеки.

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги закладу перебувають в постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики. Окрім програми «Українське дошкілля» впроваджуються:

  • «Театр фізичноговиховання та розвиткудошкільників» М.Єфіменка;
  • Читання з ранньоговіку за методикою Л.Шелестової;

–  Читання за методикою М.Зайцева;

–  «Палички Х.Кюізенера» ;

– «Блоки Дьєнеша»;

– «Мнемотехніка» Г.Чепурного;

– Психолого-педагогічне проектування ;

– Методика з фізичного виховання Е.Вільчковського ;

– Методика з фізичного виховання Л.Лайзане.

Моніторинг рівня засвоєння вимог програми «Українське дошкілля» є головним показником роботи педагогів та колективу закладу. В зв’язку з воєнним станом діти відвідували дошкільний заклад не систематично. Тому важко визначити рівень засвоєння програмового матеріалу всіх вихованців нашого закладу. Враховуючи результати аналізу освітнього процесу за перше і друге півріччя та спілкування з дітьми, які не відвідували ЗДО під час війни, в режимі  онлайн можна відмітити, що рівень засвоєння знань за освітніми лініями програми «Українське довкілля» становить  60% – 77%, що є достатнім.

За результатами діагностики готовності старших дошкільників до шкільного навчання, можна вважати, що 2 дітей умовно готові до навчання в школів (вони переходять на рік у старшій групі), всі інші діти 6-річного віку  психологічно готові до навчання в школі.

З метою ініціювання участі учасників освітнього процесу у роботі до­шкільного закладу у 2022-2023 навчальному році була організована робота:

  • Профспілкового комітету;
  • Педагогічної ради;
  • Загальних зборів членів трудового колективу;
  • служби з ОП.

       Робота з батьками проводилась через систему viber та у формі індивідуальних бесід і консультацій.

            Управлінські рішення та дії у поточному році були спрямовані здебільшого на виконання річних завдань, підвищення фахового рівня працівників, створення належних і безпечних умов для здійснення освітнього процесу.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу, презентує роботу закладу на власному веб-сайті та інтернет сторінці соціальної мережі facebook. Вихователь-методист постійно поповнює сайт інформацією, яка розрахована, в першу чергу, на батьків вихованців, а також на колег з інших закладів. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи, придбання товарів, отримання послуг – все це сприяє відкритості роботи дошкільного навчального закладу, залученню батьків до життя їх дітей у закладі, крім того батьки мають змогу зареєструватись в електронній черзі на вступ до закладу дошкільної освіти.

Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Упродовж звітного періоду на особистому прийомі в директора було 13 громадян з питань працевлаштування. Працевлаштовано 2  працівників.

Організація морального та матеріального заохочення працівників, які сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо, є невід’ємною складовою успішного управління закладом. Упродовж року всі педагоги отримали щорічну грошову винагороду (ст. 57 Закону України «Про освіту») в розмірі посадового окладу, а також одноразові премії  з нагоди професійного свята та за підсумками роботи.

Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувалась онлайн та в процесі індивідуальних бесід з батьками в зв’язку з карантином по COVID-19 та воєнним станом у країні.

 

          Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет, Завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, оскільки на його розв’язання потрібні кошти.

            Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом, сформованим управлінням освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. В зв’язку з воєнним станом фінансування закладу є недостатнім, проте товари першої необхідності (медикаменти, миючі засоби, фарба) були придбані. Працівниками закладу були проведені косметичні ремонти у приміщеннях закладу. На території закладу згідно договору управління освіти було проведено зрізання 9 старих дерев, які були в аварійному стані

             В закладі є ряд проблем, вирішення яких відкладається на наступний рік.

Вимогою часу і безпеки учасників освітнього процесу є в першу чергу облаштування підвального приміщення, як найпростішого укриття, встановлення протипожежних вікон ( 16 шт.),  потребує бетонування територія дошкільного закладу, ревізія системи вентиляції,  заміна технологічного обладнання на пральні (професійна пральна машина з сушильним барабаном), заміна МАФ на ігрових майданчиках, кронування дерев на території закладу. Вирішення цих питань потребує значних коштів. Але головним завданням керівника та колективу є набір дітей для функціонування 12 груп.

            Поступове осучаснення предметно-просторового середовища закладу, його розвиток можливий тільки за умов бачення власної перспективи розвитку, плідної співпраці всіх учасників освітнього процесу та нового сучасного підходу до організації життєдіяльності дошкільників.