ЦЗ В ЗДО

 Графік проведення

Тиждень безпеки дитини

з/пЗміст роботиДата і час проведенняМісце проведенняВідповідальні
12345
1.   Відкриття Тижня безпеки  дитини (ознайомлення з заходами)02.11 9.30-10.10Актова  зала  Вихователь-методист
2.Проведення занять в групах  та фізкультури відповідно до тематики дня 02.11-06.11    9.00 – 10.00Групи № 5,7,8,10,11,12  Вихователі груп  
3.Виставка  малюнків, плакатів з ОБЖД 03.11 09.30Групи № 5,7,8,10,11,12  Вихователі груп
4.Об’єктове тренування з теми, радіаційна небезпека. Дії педагогічного колективу та дітей за сигналом „Увага всім!”, проведення евакуаційних заходів 04.11 11.00Групи № 5,7,8,10,11,12,1,2,3,4  Вихователь-методист, вихователі груп
5.Спортивні тематичні заняття «З вогнем не жартують»05.11 15.30Фізкультурна зала Групи № 7,8  Інструктор з фізкультури, вихователі груп
6.Тематична прогулянка дітей старшого дошкільного віку з пожежної безпеки.04.11 11.00Групи № 5,7,8,10  Вихователь-методист, вихователі груп
7.Об’єктове тренування з теми, пожежна небезпека. Дії педагогічного колективу та дітей за сигналом „Увага всім!”, проведення евакуаційних заходів.05.11 10.00  Групи № 5,7,8,10,11,12,1,2,3,4  Вихователь-методист, вихователі груп
9.Проведення вікторин,д/ігр.02-06.11 Протягом дняГрупи № 5,7,8,10,11,12  Вихователі груп

Відповідальний з питань ЦЗ                                                                                                  І

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор ДНЗ  №5

А.П.Худолій

«30жовтня2020р.                                                                                                                                                                                                                                                             

ПЛАН

ПРОВЕДЕННЯ ОБ’ЄКТОВОГО ТРЕНУВАННЯ в ДНЗ №5

з теми «Радіаційна небезпека», «Пожежна небезпека»

ТермінНавчальні питанняОбстановка, зміст ввідноїДії керівного складу ЦЗДії людей, навчаються
9.301. Оповіщення, збір керівного складу, доведен­ня завдання в зв’язку з  виникнен­ням радіації Приведення системи ЦЗ закладу у готов­ність.  В9.30год.  04.11.2020р. після запуску електросирен по радіо передана інформація, що   виникла радіаційна небезпека у місті Відповідальному за проведення евакозаходів виконувати обов’язки за призначенням. Керівнику ланки охорони громадського порядку забезпечити порядок при проведенні евакозаходів-здійснити оповіщення та збір керівного складу ЦЗ відповідно схеми оповіщення; -перевірити зв’язок з відділом з питань НС та ЦЗН Вараської міської ради; -організувати цілодобове чергування відповідальних осіб ЦЗ  Відпрацювати: -порядок управління та взаємодії при виникненні НС; -порядок захисту учасників освітньо- виховного процесу; -обсяги та порядок забезпечення заходів та дій сил ЦЗ закладу; -порядок проведення евакуації учасників освітньо-виховного процесу. -оповіщення працівників про аварію та можливе радіоактивне забруднення місцевості закладу; – захист вихованців від ураження р/а речовинами.
  9.30-10.002. Виконання захо­дів щодо ліквідації пожежі,радіаційної небезпеки. Проведення евакуаційних заходів -організувати всі види забезпечення; -організувати та провести йодопрофілактику (за відповідною вказівкою з штабу ліквідації НС); -провести додаткову герметизацію приміщення; – ввести режим радіаційного захисту; – згідно із вказівками відділу  з питань НС та ЦЗН Вараської міскої ради ,організувати евакуацію вихованців, працівників. – доповісти відділу з питань НС та ЦЗН Вараської міської ради про проведення евакуаційних заходів.
10.30-11.00Підбиття підсумків проведення об’єктового тренування
10.001. Оповіщення, збір керівного складу, доведен­ня завдання в зв’язку з  виникнен­ням пожежі Приведення системи ЦЗ закладу у готов­ність.В10.00год.  05.11.2020р. після запуску електросирен по радіо передана інформація, що   виникла пожежна небезпека у ДНЗ  -здійснити оповіщення та збір керівного складу ЦЗ відповідно схеми оповіщення;  Відпрацювати: -порядок управління та взаємодії при виникненні НС; -порядок захисту учасників освітньо- виховного процесу; -обсяги та порядок забезпечення заходів та дій сил ЦЗ закладу; -оповіщення працівників про пожежу. -порядок проведення евакуації учасників освітньо-виховного процесу.
10.00-10.302. Виконання захо­дів щодо ліквідації пожежної небезпеки. Проведення евакуаційних заходів -організувати всі види забезпечення; – згідно із вказівками відділу  з питань НС та ЦЗН Вараської міскої ради ,організувати евакуацію вихованців, працівників. – доповісти відділу з питань НС та ЦЗН Вараської міської ради про проведення евакуаційних заходів.
11.30-12.00Підбиття підсумків проведення об’єктового тренування

Відповідальний з питань ЦЗ

                                                                                                 

Календарний план Тижня безпеки дитини

Перший день 02.11

 1. Відкриття «Тижня безпеки дитини»(інформаційно)
 2. Бесіда «Поведінка в транспорті», «Пішохідний перехід».

Мета:Розвиток почуття індефікації, самосприймання тапідвищення самооцінки.

 • Заняття з тематики безпека дорожнього руху.
 • Розвиваюча  гра „ Світрофор”.

Мета: допомогти дитині закріпити знанння дорожнього руху.

4.Ситуативна гра на майданчику дорожнього руху «Пішоходи»

Другий день 03.11

 1. Бесіди „Природні явища”.

Мета: дати дітям уявлення про небезпечні природні явища та ознайомити їх з правилами поведінки під час стихійних лих. Формувати свідому, правильну поведінку, уміння надавати першу медичну допомогу.

 • Заняття з теми безпечне довкілля.
 • Тематичні заняття з фізкультури.
 • Тематичні прогулянки.

Мета: ознайомити дітей з проблемами забруднення довкілля. Пояснити як погіршення екологічних умов відбивається на людині та живій природі. Розповісти, що небезпечною для здоров`я людини стала вода з різних джерел. Виховувати вміння правильно користуватися дарами природи.

 • Лекція з працівниками дитячого закладу з теми „Правила надання першої медичної допомоги дітям при ураженнях і травмах” (проводить медичний працівник дитячого закладу або закріплений за ДНЗ лікар).

6.Виставка малюнків.

Третій день 04.11

1.  Розповідь-бесіда „Хімічні речовини”.

Мета: формувати уявлення дітей про шкідливий вплив хімічних речовин на здоров`я. Навчити правил поведінки під час користування термометром. Використовувати обережну поведінку в побуті.

2.Обєктове тренування «Увага! Всім»

Мета: дати дітям уявлення про радіацію, його можливі наслідки. Навчити правил поведінки під час радіаційної небезпеки. . Виховувати почуття взаємодопомоги.

3.Тематичні прогулянки.

4.  Дидактична гра „Захисти себе сам”.

Мета: навчити дітей використовувати найпростіші засоби захисту, в найкоротший термін вийти з небезпечної зони. Виховувати спритність, сміливість.

Четвертий день 05.11

1.  Бесіда з дітьми „Небезпека”.

       Мета: дати можливість дітям зрозуміти, що здоров`я – це одна з головних цінностей життя. Формувати в них бажання бути здоровими, бадьорими, енергійними. Навчити викликати швидку допомогу.

2.Тематичні заняття з теми пожежної безпеки.

3. Спортивно тематичні заняття «З вогнем не жартують»

4.Обєктове тренування «Увага! Пожежа»

Мета: дати дітям уявлення про пожежу, його можливі наслідки. Навчити правил поведінки під час пожежної небезпеки. . Виховувати почуття взаємодопомоги.     

5.Інформація для працівників на актуальну тему «Послідовність дій під час евакуації»

6. Гра „Юний пожежник”.

Мета: навчити дітей профілактичних заходів щодо запобігання пожеж, ознайомити їх з причинами виникнення пожеж, пояснити правила поведінки під час пожеж, навчити викликати пожежну службу, виховувати спритність, сміливість, турботу про менших братів і сестер.

П`ятий день 06.11

1.  Сюжетно-рольова гра „Лікарня”.

Мета: навчити дітей надання правил першої медичної допомоги, поведінки у лікарні. Розвивати зосередженість. Виховувати правила культурної поведінки, розуміння необхідності лікування.

 • Бесіда з батьками на WEB ресурсах про правила поведінки дорослих і дітей під час надзвичайних ситуацій (використання підготовлених матеріалів, наочної агітації).
 • Конкурс малюнків на вулиці.

Мета: навчити дітей правильно поводитися з електроприладами, побутовою технікою. Розвивати творчість, уяву. Виховувати позитивне ставлення до заборони дорослих.

6.  Підведення підсумків Тижня безпеки дитини.

Мета: підбити підсумки, визначити недоліки, розробити заходи для їх усунення. Видати наказ про результати проведеного Тижня безпеки дитини.