ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

Гуманно – особистісна педагогіка заснована на класичній формулі: Дитина не тільки готується до життя, але вже живе…
Звідси й принцип, який є стержнем освітнього процесу: „Розвивати й виховувати в дитині життя за допомогою самого життя””

Вабить своєю красою, веселим сміхом місто атомників – Кузнецовськ, місто молоді, місто в якому працює 11 дошкільних закладів. Кожного ранку маленькі кузнецовці з хорошим настроєм ідуть в дитячі садки, де їх чекають турбота та увага досвідчених педагогів. 

А малюків мікрорайону Будівельників привітно зустрічає затишний і сонячний, незалежно від примх погоди, дошкільний навчальний заклад № 5 “Червона квіточка”, який з’явився завдяки невтомним рукам будівельників під патронатом РАЕС. Малята отримали щедрий дарунок : світлі й затишні, як у рідній домівці, кімнати ; великі, добре оснащені зали для спортивних та музичних занять, чудовий басейн, зручні кабінети, просторі холи.

    4 травня 1983 року вперше гостинно відчинилися двері цього закладу для маленьких вихованців. На 1 вересня 1983 року нараховувалось 392 дитини. Групи були переповнені: по 35 дітей в групах дошкільного віку і 25 дітей в ясельних групах, функціонувало 14 вікових груп.

    З того часу минуло 30 років. Для історії – не так вже й багато, а в житті в кожного із членів колективу це вагомий відрізок часу. В ті роки щоранку малюків зустрічали доброзичливі й уважні педагоги. Серед них – люди з великим педагогічним досвідом, які багато років присвятили себе роботі з дітьми. Це – Білан Г.І., Федчук Н.В., Лопухова Н.М., Костючик В.В., які з повагою пішли на заслужений відпочинок, а також Берлінська Л.І., Якубська Л.А.,Ковальчук Н.М., Ковальчук Л.К., Король К.М., Токар Т.А, Скібчик С.В., які продовжують працювати та виховувати малечу. Молоді фахівці, які тільки стали на нелегкий, але почесний шлях виховання нового покоління : Жук – Шахрай Н.О., Мелянчук О.М, Дякончук Н.Л, Ювковецька О.В.

   Надовго залишилися в пам’яті Пашко Є.С., Демидишиної М.І.,Яковлєвої Н.М., Гоч Г.Г., Сильчук Т.Й., Савонік Л.М., Мелянчук Н.І., Климук Г.І., Водько С.В., Ковалик Л.А. ті дні, коли садок почав функціонувати, коли тільки формувався колектив який очолила молода, енергійна завідуюча Корецька Маргарита Олександрівна. Під її керівництвом педагогічному колективу вдалося заповнити життя малят цікавими, різноманітними іграшками, створити всі необхідні умови для перебування дошкільників в дитячому садку. Організаторського хисту і сил завідувачки вистачило на те, щоб підпорядкувати все поставленим завданням. Майже для кожного вона знаходила хвилинку, щоб вияснити : чому йдемо працювати в дитячий садок чим займалися раніше, старалася вникнути в інтереси, зрозуміти відношення до майбутніх обов’язків. Але у зв’язку із сімейними обставинами вона змушена була залишити колектив і переїхати до Москви. З 1984 року колектив очолила методист свого ж таки садка – Рибакова Тетяна Іполитівна. Стиль роботи, характер, здібності і талант педагога не залишилися непоміченими в колективі. Разом з методистом Лизогубенко В.С. працювали без утоми, щоб садок став найкращим і жилося малечі в ньому завжди цікаво й весело. Особливу увагу приділяли фізичному вихованню, зміцненню здоров’я дітей, вчили любити природу, рідний край. Навесні розквітали на подвір’ї дошкільного закладу проліски, конвалії, тюльпани, пишно цвіли бузок й півонії. А скільки берізок, кленів, горобини і ялинок посадили власноруч упродовж трудових років працівники закладу? Це був період творчої, плідної праці всього колективу. Дитячий садок перетворився на справді казкову “Червону квіточку”, яка потопала в зелені дерев, декоративних кущів, куди йшли з задоволенням діти і батьки. З дітьми працювали педагоги – майстри своєї справи : Зубкевич Т.П., Долганська М.М., Троцька О.Б., Карпенюк Н.М., Прокопчук Н.М., Мініч О.В., Стрижеус А.Я., Чернова Т.І. Сьогодні ж Тетяна Іполитівна проживає у Воронежі, а Валентина Степанівна – в м. Луцьк.

   Йшли дні за днями, складалися роки. Багато було радощів, не менш різних надій, та було й багато проблем. Проблеми…, проблеми…, проблеми… Не одна не дві, а багато. Минав час ще, і ще мінялися керівники (з 1988 року по 1991 – Карабан Олег Дорофійович, з 1992 року по 1996 – Волощук Ольга Кирилівна). До 1996 року колектив змінився докорінно.

   Слід відзначити заслуги методиста дитячого садка Боришкевич Віри Андріївни. Завдяки її зусиллям, навколо “кістяка” старих педагогів-однодумців формувався новий колектив, який продовжував працювати, вирішувати педагогічні проблеми виховання дітей.

   Педагог з великої літери – так можна назвати Любов Гнатівну Шарабар. Це саме їй довелося ” формувати нову чашу” вона зуміла заспокоїти колектив, тому що , добре зналася на людській психології. Любов Гнатівна – справжня “дошкільниця”, професіонал високого класу, що володіла чарівним ключиком до кожного дорослого і дитячого сердечка. Сьогодні вона на заслуженому відпочинку. Чарівна, гарна, повна сил жінка – їй би ще працювати й працювати, але життя розпорядилося по-іншому…

    Здавалося все йшло на лад. Але життя вирує й змінюється. В 2002 році в зв’язку з передачею садка з власності ВП РАЕС у комунальну Кузнецовського міськвиконкому на заслужений відпочинок пішли досвідчені працівники-ветерани : Моргун Л.Г., Першута В.О., Максимік М.К., Кондратюк М.В., Гаврилюк Н.І., Боришкевич В.А.Шарабар Л.Г. І перед колективом знову постала проблема вибору керівника. Але тут довго не вагалися : зваживши всі “за” і “проти” – одноголосно зійшлися на думці, що у колективі є достойна заміна – Жупанюк Людмила Миколаївна. Людина неспокійної вдачі, ділова, енергійна, наполеглива, цілеспрямована, вона не лише вишуковує нові ідеї, а й уміє впроваджувати все нове, сучасне в життя. Особистісно – орієнтована модель виховання та навчання стала головним орієнтиром у роботі, керівник підпорядкувала все поставленому завданню. Завдяки згуртованій праці молодої команди : Жупанюк Л.М. – завідувача, Мацюк В.І. –завгоспа, Федінчик Н.С. – вихователя-методиста в закладі проводились ремонтні роботи в приміщеннях, впорядковувалась територія, закуповувалось нове обладнання, втілювались нові ідеї.

   Не можна сказати і про людський чинник : згуртований, відданий справі, дієздатний, висококваліфікований колектив однодумців теж неабияка заслуга його керівництва.

   Для дітей з особливими потребами з 01.09.2002 року відкриті дві групи соціальної реабілітації та корекції. Колективом педагогів, на чолі з талановитим вихователем-методистом Федінчик Наталією Сергіївною, для дітей з розладами здоров’я створювались умови для їх постійної реабілітації та корекції вад розвитку, підготовки до самостійного життя у наш складний час. Для роботи з такими дітьми не існувало, навіть, затвердженої програми. Наталія Сергіївна приклала багато зусиль для удосконалення цих груп та і взагалі всього закладу. Доля дала їй можливість і надалі допомагати дітям з особливими потребами , на даний час вона є директором міського центру соціальної реабілітації для дітей – інвалідів.

Сьогодні ми продовжуємо свій шлях.

  Тому, на даний час, колектив в пошуках правильного шляху, амплуа. З вихованцями груп працюють вихователі, вчителі – дефектологи, керівники музичні, інструктори з фізкультури та новий прогресивний, вихователь – методист Бірук Ілона Василівна. Колектив закладу впроваджує в життя новітні інноваційні технології. Діти залюбки займаються спортом, навчаються плаванню на спеціальних заняттях в плавальному басейні, співають і танцюють на святах.

  Крім того – у дошкільному навчальному закладі працює ще 9 вікових груп загального розвитку. Функціонує музична, спортивна, бабусина світлиця, кабінет практичного психолога, медичний кабінет, методичний кабінет , плавальний басейн.

Наповнюваність груп в межах норми, списковий склад 164 дитини.

  Освітній процес здійснюється за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», проводиться поглиблена робота з дітьми шляхом впровадження інноваційних технологій:

Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок)комбінованого типу №5

Адреса: м.Вараш, Рівненської області, м-н Будівельників,39 
 Телефон: ( 03636)  2-46-27. 
 e-mail : dnz5dilovod@ukr.net  
Кількість дітей ДНЗ – 142
ДНЗ введений в експлуатацію у 1983 році

Адміністрація ДНЗ: 
Директор:  Худолій Анжела Петрівна    т. 2-46-27 
          
Вихователь – методист: Бірук Ілона Василівна

Завгосп: Мацюк Валентина Іванівна                                                                       

Практичний психолог: Кот Інна Володимирівна 
    
Дошкільний  навчальний   заклад   організовує   освітній  процес   за гуманітарним  та 
фізкультурно-оздоровчим пріоритетними напрямками.

В ДНЗ  працює 69  працівники, з них – 25 педагогів
Мають педагогічне звання: 
 «Вихователь-методист» – 8 вихователів;

«Старший -учитель»-1педагоги;

«Старший-вихователь»-1педагог.

Встановлено кваліфікаційні категорії: 
 «Спеціаліст вищої категорії» – 10 педагогів; 
 «Спеціаліст І категорії» – 3 педагогів; 
 «Спеціаліст ІІ категорії» – 1 педагог; 
 «Спеціаліст» -7 педагогів.

Станом на 01.09.2022 р. 164 дітей: 
1 молдших гр 1,4 (з 2 до 3 років) – 30 дітей 
2 молодших гр 7,8 (з 3 до 4 років) – 33 дитини 
Середніх гр6,9 (з 4 до 5 років) –  34 дітей 
Старших гр.11,12(з 5 до 6 років) –  38 дитини 

Функціонують 1 група компенсуючого типу : 
– 2-7(8) р. різновікова спеціальна для дітей з ООП -7 дітей 

До послуг дітей та педагогів: бабусина світлиця,  спортивна зала, музична зала, 9 групових кімнат, кабінет практичного психолога,  медичний блок , методичний кабінет, плавальний басейн.

Якщо Ви бажаєте, щоб Ваша дитина росла допитливою, мала високийрівень розумового розвитку, подружи­лась з чарівником-пензлем, навчилася творити диво-казку власними руками, прилучилась до чарівних звуків музики і танцю, ігор, навчилася плава­ти, то Ви відчинили саме ці двері.Повірте, наш дитячий навчальний заклад всі ці бажання перетворить у реальність.