Інформаційна прозорість

Про застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

На виконання Закону України від 18.12.2019№ 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»,  листа Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та з метою створення в дошкільному навчальному закладі №5 безпечного освітнього середовища, вільного від насильства, булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства та ефективного реагування на факти насильства

НАКАЗУЮ:

1. Працівникам дошкільного навчального закладу №5 у роботі щодо виявлення, реагування на випадки насильства, булінгу і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами керуватись «Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті».

Постійно

2. Затвердити План заходів щодо запобігання та протидії насильству, булінгу (цькуванню) в дошкільному навчальному закладі №5 у 2019 році, що додається.

3. Затвердити Порядок подання та розгляду заяв про випадки насильства, булінгу (цькування), що додається.

4. Затвердити Порядок реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування), що додається.

5. Призначити практичного психолога Кот І.В. уповноваженою особою в дошкільному навчальному закладі №5 щодо здійснення  реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб, проведення розслідування.

6. Вихователю-методисту Бірук І.В., педагогам забезпечити реалізацію інформаційно-просвітницьких заходів із учасниками освітнього процесу з питань запобігання та протидії насильству, булінгу, у тому числі стосовно дітей та за участю дітей.

7. Педагогічним працівникам, медичному та господарсько-обслуговуючому персоналу закладу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу  передавати уповноваженій особі Кот І.В., а у разі її відсутності – безпосередньо директорові Худолій А.П. інформацію про дитину/працівника закладу з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

8. Уповноваженій особі закладу з питань булінгу Кот І.В.:

8.1. У разі виникнення підозри щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) провести зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагатися встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.

8.2. У разі підтвердження виявленого факту насильства, булінгу (цькування) скласти план корекційної роботи та здійснювати соціально-педагогічний, психологічний супровід роботи з жертвою та її кривдником, та за потреби перенаправляти їх до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).

8.3.Інформацію про виявлені в дошкільному навчальному закладі №5 факти (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування) вносити до Журналу реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування).

9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор                                                                                                            А.Худолій