Сестра медична

ПЕРСПЕКТИВНЕ 4-ТИЖНЕВЕ МЕНЮ

https://drive.google.com/file/d/1zeLrKUEkcQx8SAIq6OQj3wcWevxh80lN/view?usp=sharing

 Норми  споживання продуктів харчування на тиждень на одну дитину

https://docs.google.com/document/d/1MXqS8M4olvET7wUTESnIvyn5U4721cNA/edit?usp=sharing&ouid=110525504159162992020&rtpof=true&sd=true  

ХАРЧУВАННЯ

                Діти наше майбутнє! Від здоровя наших дітей сьогодні залежить здоровя усієї нації в майбутньому. А здоровя дітей не в останню чергу залежить від їх харчування.   

               Харчування відіграє серйозну роль у повноцінному розвитку і зростанні малюків. Воно не  тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але також може впливати на їхню працездатність і успішність. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вберігають дитину від численних хвороб, а й роблять її бадьорішою і уважнішою.

              Їжа у дитсадку має бути не тільки корисною, але й смачною і різноманітною. Тому в Україні розгорнуто реформу харчування . Наразі передбачено, що меню має бути чотиритижневим для різних сезонів.  Це дозволить урізноманітнити раціон та спонукати до використання харчових продуктів, притаманних для конкретного сезону.

              Нове меню передбачає зменшення хлібобулочних виробів, поступову відмову від цукру та солі, а також збільшення овочів і мяса. Окрім того, у меню дітей до трьох років будуть заборонені солоні овочі: огірки, томати та квашена капуста. Надаватиметься перевага цільнозерновим хлібобулочним виробам із високим вмістом клітковини з додаванням висівок, насіння.

              Коли говоримо про сезонність меню, то маємо на увазі використання в різні сезони притаманні для них продукти. Наприклад, восени сливи, груші, кавуни і дині, баклажани, свіжі огірки та помідори. Щодо зими і весни, то, звісно, ситуація трохи інша. Проте можна використовувати мандарини, апельсини, банани та яблука. З овочів, звісно, капусту, буряк і моркву, а ще гарбуз. До того ж урізноманітнити раціон можна за допомогою заморожених ягід та овочів.

             Також варто звертати увагу на повторюваність страв та їхню комбінацію. Харчування дитячого садка збалансоване з урахуванням вікових особливостей дітей. У раціон харчування дітей входять всі необхідні продукти: мясні, рибні, молоко, сир, кисломолочні напої, вершкове і рослинне масло, картопля, овочі, фрукти, соки, хлібобулочні вироби, крупи та ін.

            Їжу  діти повинні  хотіти! Апетит прагнення до прийому їжі найважливіша ознака здоровя! Коли  організм потребує та готовий до прийняття їжі, то все необхідне легко засвоюється  та йде на користь. Апетит напряму залежить від способу життя, перш за все режиму, прогулянок,  сну, фізичних та розумових навантажень. Ми завжди дбаємо про дотримання режиму й активні прогулянки.  Які,  обовязково, відбуваються незалежно від сезону та стану погоди, на спеціально обладнаних майданчиках. Важливий фактор, який теж впливає на апетит є подача страв. Подача робить їжу особливою, викликаючи апетит. Ці чотири принципи відносно харчування дозволяють нам дбати про здорове харчування діток!

 1. Пам΄ятайте, що раціональне харчування – одна з основних умов здоров΄я дитини.
2. Поєднуйте у їжі, в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.
3. Дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які вона не любить, але які для неї необхідні й корисні.
4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли вона попросить їсти. Ласкаво поясніть, що їсти треба у відведений для цього час.
5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з΄їдає із задоволенням.
6. Утримуйтесь від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть, бо вони шкідливі.
7. Дотримуйтесь навичок гігієни харчування і виробляйте їх у дітей.
8. Пам΄ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.
9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати надто гарячої чи холодної страви, не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом.
10. Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі і фрукти, які властиві нашому регіону, ростуть у наших садах.
11. Серйозним недоліком харчування є „прихований голод” – дефіцит йоду, який може привести до незворотніх процесів в організмі дитини. Вживання в їжу йодованої солі – вихід з даної ситуації.
12. Їжу завжди тримайте закритою, особливо в літній період.
13. Не слід вживати в їжу продуктів глибокого замороження, незнайомих грибів, продуктів з великим вмістом солі та цукру, недостатньо прожарені або проварені м΄ясо, рибу.

ІНФОРМАЦІЯ