Психолог

    *Як розпізнати депресію у дитини?*

    ☔️ Якщо дитина сумує – це не обов’язково депресія. Однак коли смуток стає постійним або заважає нормальній діяльності, хобі, навчанню чи стосункам у родині – це може бути сигналом, що дитині потрібна підтримка і консультація спеціаліста.

    Людські стосунки можуть бути тендітними. Наші діти 🥺 беруть всі образи особливо близько до серця. Тож, жодних звинувачень – намагайтеся завжди говорити лише про власні почуття.
    👍 Це насправді працює, просто повірте!

    Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та травматизації. Для того, щоб підтримати дитину, щоб не допустити загострення її стану – ми можемо запропонувати ігри. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу.

    🥵 У спробах встигнути все, батьки часто стають заручниками того, що не вміють чітко визначити пріоритети та розподілити відповідальність.

    ✋ Навчіться говорити “ні” тому, що не є для вас сьогодні пріоритетом або входить до обов’язків інших. Це збереже простір для того, що насправді важливо для вас.

    Дитина, яка зазнала травми під час війни, потребує не лише медичної допомоги, але й підтримки впевнених батьків. Вони ж у цей час можуть почуватися пригніченими, розгубленими і так само потребувати підтримки.

    Ми зібрали рекомендації, які допоможуть батькам:

    👉 підтримати себе та дитину, котра втратила здоров’я внаслідок ушкоджень і травмувань;
    👉 підготуватися до нелегкої до розмови з нею про те, що сталося;
    👉 допомогти їй адаптуватися в нових умов існування і впоратися з труднощами, з якими зустрілася вся родина.

    Вся корисна інформація тут: https://uni.cf/3xk5E6N

    Через бойові дії в Україні, тисячі дітей залишилися без батьківського піклування. Хтось загубився під час обстрілів та евакуації, а хтось — втратив своїх близьких назавжди 💔

    Якщо ви відчуваєте що можете дати тепло та дім дитині, що залишилася без опіки (навіть на деякий час) – заходьте до відповідного розділу *Дії* 👉 https://bit.ly/3rhpoUY

    👪 Дізнайтеся *як ще можна допомогти*: https://dity.msp.gov.ua/